Przyroda wokół nas

kwiecień

Projekt Ekosfera został stworzony z myślą o mieszkańcach dużych miast. Jego nadrzędnym celem jest pokazanie, że każdy z nas ma wpływ na to by kształtować miasto przyjazne mieszkańcom i środowisku. Wystarczy do tego tablet lub smartfon i możemy korzystać z mobilnej aplikacji „Ekosfera”. Dzięki interaktywnemu informatorowi otrzymamy wiele cennych informacji i wskazówek odnośnie odpadów, energii, nadmiernego zużycia wody etc., a wszystko to w przyjazny, zabawny i ciekawy sposób. Aplikacja „Ekosfera” stwarza też możliwość do wzięcia udziału w grze miejskiej przeznaczonej dla pasjonatów zielonych miejsc. Aplikację można bezpłatnie pobrać pod adresem: aplikacja.twojaekosfera.pl.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy barwne i animowane książeczki interaktywne – Multibooki. Są one dostępne na komputer i urządzenia mobilne. Niesamowite przygody przeplatane interaktywnymi zabawami i quizami są bezpłatnie dostępne pod adresem: twojaekosfera.pl/multibooki.

Wszystkie działania organizowane są w ramach Projektu „EKOSFERA – miasta przyjazne mieszkańcom
i środowisku”, który jest współfinasowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Fundacji Drabina Rozwoju.